השקעות בבורסה למתחילים

השקעות בבורסה מתחלקות על מכלול רחב של משקיעים. בין אם מדובר בהשקעות של חברות גדולות במשק, תאגידים, 

בעלי הון, אנשי עסקים ועוד. מעבר לכך, קיימים אף אנשים פרטיים מהמתעניינים ומשקעים בבורסה.
בעבור רובם ניתן יהיה להצביע על תהליך למידה ארוך אודות היכולת להשקיע בצורה נכונה שתניב פרי. לאלו הפוזלים לתחום זה של השקעות חשוב לציין שהשקעות בבורסה למתחילים יכולות להפוך לעניין מסובך ולא כדאי באם לא נעזרים באנשי מקצוע שיתוו דרך ויעניקו טיפים.

בעבור אדם המתעניין ורוצה להשקיע בבורסה קיימים מספר הצעות וטיפים בסיסיים שיעניקו לו אבן דרך של ממש.

להשקעות בבורסה למתחילים יש וכדאי לקחת טיפים אלו לתשומת ליבם:

–          שמירה על פיזור תיק ההשקעות. חשוב הוא לא לשים את הביצים בסל אחד ולהשקיע את כל כספנו בנייר יחיד, גם באם אספנו ידע מקדים הגורם לנו להיות בטוחים שאותו נייר ערך הוא מציאה של ממש. ההמלצה הרווחת היא על החזקה של לפחות 7 מניות.

–          החזקה בצד של סכום נזיל בעבור ניצול הזדמנויות מיוחדות שצצות להן.

–          חשוב להגדיר מההתחלה אודות רמת הסיכון שאנו מוכנים לקחת וכמובן לא לעבור אותה. הדבר נעשה על ידי פיזור השקעות בין ניירות ערך סולידיים לאלו בעלי סיכון גבוה והכול במסגרת של תקציב ידוע מראש להשקעה שאותו לא עוברים.

–          יש פעמים וכדאי להקדים את מימוש הרווחים ולצאת מהשקעה במנייה לפני שמתחילה היא לצנוח. קביעה מראש של הרווח הרצוי והגעה אליו תקל על התהליך.

–          בהינתן הסעיף הקודם יש פעמים והמנייה מבצעת נפילה כואבת וחדה ולכן מומלץ לצאת ולא להמתין להתרוממות של אחרי שעלולה לא להגיע ובמקומה תהה עוד נפילה.

–          להשתדל לא להישען על מזל אלא ללמוד ולהצליב מידע במסגרת של ניתוח ענייני וקר. לאורך זמן הניסיון מלמד שההצלחה בהשקעות בבורסה למתחילים ובכלל תשען על ניתוח ושיקול.

–          להיות במעקב תמידי אודות ניירות בהן השקענו ואם אין קיימת תזוזה יש לשקול לצאת ממנו.

–          יש להימנע ממצב של הצלת השקעות לא טובות על ידי קניית נוספות מאותה חברה. ירידה של נייר ערך – יש לצאת ממנו כאן ועכשיו.

–          קניית המניות של בעלי עניין הינו סימן מבטיח; מכירה של בעלי עניין – סימן לא מבטיח.