השקעות נדלן

הטובות ביותר לאורך שנים 


השקעות נדלן נתפסות כיום כסוג המועדף של השקעה בישראל. באמצע העשור שעבר חלה נסיגה במחירי הנדל"ן בכלל והדירות בפרט. מצב כלכלי ובטחוני בעייתי שלווה באבטלה, יצר בישראל אווירה שלילית ובלתי מתאימה להשקעות בנדל"ן ובכלל. החל מאמצע העשור הקודם הייתה עלייה עקבית במחירי הדירות למגורים והנדל"ן בכלל, אם כי היא לוותה בתקופות של ירידות מעת לעת. גם כשמסתכלים על התקופה האמורה וגם כשבודקים תקופות קודמות, מתברר כי באופן עקבי הוכח כי לתקופות ארוכות, השקעות נדלן הן ההשקעות המשתלמות ביותר.

דרכים להשקיע ולהרוויח

אחת הדרכים הטובות ביותר להרוויח מביצוע השקעות נדלן היא לרכוש קרקעות במחירים נמוכים יחסית, עוד בטרם שונה הייעוד שלהן למגורים. דא עקה, שבלא מעט מקרים נוכחו הרוכשים לדעת כי ההערכות שלהם התבדו והגופים המוסמכים לכך נמנעו למאשר קרקע שנרכשה למגורים. כיון שכך, המחירים של קרקעות שלא מיועדות לבנייה ירד והרוכשים ספגו הפסדים ניכרים.

השקעות נדלן יכולות להניב רווחים בדרך אחרת – רכישת קרקע, בניית דירות ומכירה שלהן. פעולה כזאת דורשת מון רב והבנה מקצועית מרובה. גם כאן הסיכון גבוה יחסית. שתי הדרכים דלעיל הן רק חלק ממגוון השיטות לייצר רווחים מנדל"ן. כל השיטות דורשות השקעה מרובה וסיכון גבוה יחסית

השלמת הון לעסקים – השקעה בנדלן עם בטחונות יציבים

אחת השיטות היותר טובות להשקעה היא השלמת הון לעסקים, שיטת השקעה שבה מתמחה חברת קרן ONE. מדובר למעשה בהלוואה ליזמים או לבעלי עסקים, הזקוקים להון עצמי לשם התחלה או השלמה של עסק או פרויקט. ההלוואה ניתנת כנגד משכון חלק יחסי מהפרויקט האמור לכסות את כל ההלוואה. השקעות נדלן מסוג זה מבטיחות למשקיע סיכוי רב יותר לקבל את כספו בחזרה, פשוט כיון שחלק מהפרויקט משועבד לטובתו במשכנתא ראשונה או שנייה.

יחד עם זאת, ההלוואה הזאת נושאת ריבית נאה. אם מדובר במשכנתא ראשונה (שהיא בטוחה יותר), הרי שהריבית תעמוד על 7%. אם מדובר במשכנתא שנייה, תעמוד הריבית על אחוזים גבוהים יותר. בשיטה הזאת הופכות השקעות נדלן או אחרות לבטוחות הרבה יותר ומכאן – לאטרקטיביות במיוחד.

מבחינת היזם או בעל העסק מדובר בהלוואה בריבית סבירה יחסית לזו הנהוגה בבנקים. מבחינת המשקיע מדובר בהשקעה איכותית שהסיכוי שלה להיכשל קטן מאד. חברת קרן ONE מקשרת בין הצדדים ועוקבת אחרי ביצוע העסקה עד להשלמה המוצלחת שלה. השלמת הון לעסקים היא שיטת השקעה ייחודית שהולכת וצוברת תאוצה.