ניהול תיקי השקעות

ניהול תיקי השקעות

חזרה למאמרים

ניהול תיקי השקעות – ניהול סיכונים ויצירת רווחים למשקיעים

ניהול תיקי השקעות הוא עיסוק שיש עימו אחריות גדולה כלפי המשקיעים. ניהול תיק השקעות כולל השקעה בניירות ערך ובמוצרים פיננסיים אחרים, במטרה לייצר רווחים מכסימאליים עבור הלקוח. ההשקעה מתבצעת בהתאם להנחיה הכללית של הלקוח, בהתאם לנטייה שלו ולציפיות שלו. המומחה בתחום ניהול תיקי השקעות נפגש עם הלקוח ומזהה את הרצונות והצרכים שלו. בין השאר מברר המומחה מהם ציפיות הלקוח לרווחים, מה מידת הסיכון שהלקוח מוכן לקחת על עצמו ואילו תחומים מועדפים עליו, אם בכלל, בהשקעה. לעיתים קרובות מדובר במשוואה פשוטה: ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר, כך הציפיות לרווחים הן גבוהות יותר. ככל שהמשקיע סולידי יותר בדרישות, כך יהיה ניהול תיקי השקעות של שלקוח זהיר יותר.ניהול תיקי השקעות

משזוהו הדרישות והנטיות של הלקוח, מחליט המומחה לנושא ניהול תיקי השקעות על ניירות הערך שייכללו בתיק ההשקעות של הלקוח. ההחלטה מתבססת על הקביעה של אנליסטים מומחים, המזהים מכשירים פיננסיים שונים הן על פי רמת הסיכון שבהם והן על פי הסיכוי שלהם לשאת רווחים. מובן מאליו שמנהל התיקים מסתמך גם על הידע האישי שלו.

זה המקום לציין כי ניהול תיקי השקעות לוקח בחשבון גם מידה מסוימת של סיכון. מניות עלולות להתנהג שלא כצפוי ולגרום בעיה. זאת הסיבה שניהול נכון כולל פיזור ההשקעה ולא השקעה במנייה אחת.

ניהול השקעות והפחתת הסיכונים

לקוחות המחפשים ניהול תיקי השקעות במינימום סיכון מחפשים גם אלטרנטיבות ראויות להשקעה בניירות ערך. אחת החלופות הקורצות היא השלמת הון לעסקים. קבוצת קרן ONE עוסקת בתחום ומנוסה בו, ומייצרת רווחים נאים לכל המשקיעים.

השלמת הון לעסקים הינה הלוואה הניתנת על ידי גופים או משקיעים פרטיים, במטרה להשלים את ההון של עסק מסוים לרמה מסוימת. לעיתים ההשלמה היא לרמה המאפשרת לעסק לגייס הלוואות לפרויקט מסוים. במקרים אחרים מדובר בהשלמת הון עצמי שיאפשר השלמת פרויקט נדלן. המדובר בהשלמה שהיא מעבר למה שהעסק יכול להשיג מגופים פיננסיים מבוססים.

השקעתו של הלקוח מובטחת באמצעות משכנתא ראשונה או שנייה. משמעות העניין היא שגם אם הפרויקט כשל או שלא התרומם, יוכל המשקיע לממש את המשכנתא שלו. עם זאת, לאורך חיי הפרויקט כולו נהנה המשקיע מריביות גבוהות על ההשקעה שלו. אלה נעות בין 7% ל-10% לשנה.

ניהול תיקי השקעות חכם עשוי להשיא רווחים נאים, אבל גם כולל רמה גבוהה יחסית של סיכון. השלמת הון לעסקים מגדילה את סיכויי הרווח ומקטינה את הסיכונים באורח משמעותי.