יועץ השקעות פרטי

ביצועים אופטימליים בתיק ההשקעות 

לקוחות שברשותם סכומי כסף המיועדים להשקעה יכולים לבחור יועץ השקעות פרטי שינהל עבורם את תיק ההשקעות. למרות שהשימוש בצורת ההשקעה הזאת עדיין לא הפך לנחלת הכלל, כדאי לקחת אותו בחשבון. היתרונות שבשיטה הזאת רבים לאין ערוך מהחסרונות שלה, אם אכן ישנם כאלה. להלן מספר יתרונות של יועץ השקעות פרטי על פני ייעוץ השקעות וניהול התיק בבנקים או ייעוץ וניהול תיק בבית השקעות.

היתרון הראשון – חופש מוחלט של יועץ ההשקעות. יועצים המועסקים בבתי השקעות כבולים לשני דברים: הראשון – מדיניות השקעה כללית של בית ההשקעות ותחום התמחות ספציפי שלו, אם ישנו כזה. השני – הם מחויבים לפעול על פי המלצת האנליסטים של בית ההשקעות, מה שלעיתים קרובות כובל את ידיהם ומנתב אותם למקומות שלא רצו להגיע אליהם.

החופש המוחלט של יועץ השקעות פרטי יכול לבוא לידי ביטוי הן בכלים שיבחר והן במקום שבו תבוצע רכישת המניות. ניתן לבחור, אם רוצים בכך, בית השקעות שדמי הניהול בו זולים באופן מיוחד. ניתן לחילופין לבחור בחברות המאפשרות מסחר ישיר בבורסה ולנהל שם את הפעילות הכלכלית, תוך תשלום עמלות מינימליות.

היתרון השני של יועץ השקעות פרטי טמון בעובדה שכשמו כן הוא – יועץ. הוא מעביר ללקוח את ההמלצות שלו, אבל אינו יכול לבצע אותן בפועל. ביצוע הפעולות  מבוצע על ידי הלקוח ונמצא בשליטתו המלאה. תיק השקעות המנוהל בבית השקעות, לעומת זאת, חשוף לביצועים שלא באישור הלקוח, אם כי מדיניות ההשקעה והאסטרטגיה מתואמות עמו מראש.

השקעות שונות מהמקובל

יועץ השקעות פרטי צריך לעשות הכל על מנת לייצר רווחים עבור הלקוח שלו. בין השאר יכול יועץ כזה להמליץ על השקעה מסוג אחר ועל הזדמנויות המתהוות מעת לעת. עם זאת, הלקוח צריך להיות קשוב גם להזדמנויות השקעה מחוץ לשוק ניירות הערך. השקעה כזאת מוצעת על ידי חברת קרן ONE והיא קרויה השלמת הון עצמי לעסקים.

עסק יצרני או יזם הפונים לבנקים או לקרנות ממשלתיות כאלה ואחרות נדרשים להציג הון עצמי. ואולם לעיתים קרובות מתברר כי ההון העומד לרשותם איננו מספיק, חברת קרן ONE מגייסת משקיעים המלווים את הכסף הנדרש להשלמת ההון, תוך מתן בטוחה על ההלוואה באמצעות משכנתא על שמם, יחד עם אחוזי ריבית גבוהים יחסית תמורת ההלוואה. יועץ השקעות פרטי, אם יישאל, יוכל לאשר כי מדובר בהצעה אטרקטיבית. חברת קרן ONE מבצעת את כל הבדיקות על מנת לוודא במידה מקסימלית שהן הקרן והן הרווחים בטוחים.