יועצי השקעות

יועצי השקעות – מקצוענות והתמקדות בצרכי המשקיע


לקוח שבחר להשקיע את כספו בשוק ההון יכול לעשות זאת באופן עצמאי, דרך הבנקים או דרך חברות השקעה. בשני המקרים האחרונים יבצע הלקוח את ההשקעות שלו באמצעות יועצי השקעות, המטפלים בו אישית ובונים את תיק ההשקעות שלו בהתאם למדיניות של חברת ההשקעות, אבל תוך התחשבות מרבית בנטיות האישיות שלו.

יועצי השקעות הם אנשי מקצוע שהוכשרו לכך ויש להם רישיון מטעם הרשות לניירות ערך לפעול. כל חברת השקעות המכבדת את עצמה מעסיקה יועצי השקעות ברמה מקצועית גבוהה, שיוכלו לייעץ ללקוח ולבנות עבורו תיק השקעות איכותי. יועץ ההשקעות חייב להעניק ייעוץ אובייקטיבי ללקוח ולהתחשב בעיקר בצרכים וברצונות שלו. אסור ליועץ בשום פנים לנסות ולשווק ללקוחותיו מניה, פיקדון או כל סוג השקעה אחר. יועץ שאכן עושה כן מוגדר כמשווק השקעות. יש הפרדה בין שני התחומים הללו. תיק ההשקעות של הלקוח חייב להיות מאורגן ומותאם לצרכי הלקוח והנטיות שלו. המדובר, למשל, ברמת הסיכון. לקוח המעוניין בתיק השקעות סולידי ייחשף פחות למניות תנודתיות. חשוב לדעת כי בתנאים מסוימים אין צורך ברישיון על מנת לעסוק בתחום. המדובר בעיקר בניהול מספר תיקים מצומצם במשך שנה אחת או בניהול תיק השקעות כחלק מתפקיד אחר. עם זאת, מומלץ מאד שאותו יועץ יהיה בעל ידע והבנה בשוק ההון ובכלל.

יצירת רווחים שלא באמצעות שוק ההון

נכון להיום, שוק ההון נותן למשקיעים את האפשרות היחידה כמעט להשיג תשואה לכספם, אם לא לקחת בחשבון כניסה פעילה לעסקים. הריבית הנמוכה הפכה את הפקדונות השקליים לבלתי רווחיים בעליל ואילו בשוק ההון נדרשת השקעה גבוהה על מנת להשיג רווחים. קבלת ייעוץ של יועצי השקעות מאפשרת יצירת תיק השקעות איכותי.

קרן ONE מציעה סוג נוסף של השקעה – השלמת הון עצמי לעסקים. המדובר למעשה בהלוואה שמעניק המשקיע לעסק או ליזם הנתון בעיצומו של פרויקט. כאשר היזם מעוניין להשיג מימון להמשך הפרויקט, דורשים ממנו הבנקים או הקרנות שאליהן פנה (כולל ממשלתיות) להציג הון עצמי מינימלי. כיון שמרבית העסקים אינם יכולים להציג הון עצמי הולם, הם עלולים שלא לקבל את המימון הנדרש.

הלוואה לצורך השלמת הון לעסקים היא, לפיכך, אפשרות מצוינת לבעל העסק ולמשקיע כאחד. בעל העסק מוכן לשלם ריביות גבוהות על ההלוואה הזאת, המהווה חלק זעום יחסית מהמימון הנדרש לו. כמו כן הוא מחויב לרשום את ההלוואה כמשכנתא ראשונה או שנייה על שמו של המלווה. קרן ONE מסייעת בהליכים אלה עד לסיומם עבור המלווה והלווה כאחד.