מסחר עצמאי

מסחר עצמאי – קבלת החלטות נכונה, הפחתת עלויות והגדלת רווחים


מסחר עצמאי בבורסה כשמו כן הוא. הסוחר מבצע באופן עצמאי את פעולות הרכישה והמכירה של ניירות הערך בתיק ההשקעות שלו. כשבוחרים לפעול באמצעות מסחר עצמאי נמנע הצורך לפנות לברוקר או לסוחר בחדר העסקאות על מנת להוציא מהכוח את הפועל החלטה כל שהיא. מתן הצעה לקניית ניירות ערך, הקנייה בפועל, וגם המכירה מבוצעות באופן ישיר על ידי המשקיע.

היתרון החשוב ביותר של מסחר עצמאי טמון בעובדה שהמשקיע נמנע מלהשתמש בשירותים השונים של הבנק או של הברוקרים שלו, שעבורם הם גובים אחוזים לא מבוטלים מסכום ההשקעה כעמלה. ככל שהסכומים המושקעים גבוהים יותר, כך החיסכון גדול יותר. יתרון נוסף של המסחר העצמאי הוא שמרגע שהתקבלה ההחלטה על קנייה או מכירה של ניירות ערך ועד לביצוע בפועל עובר זמן קצר. אין צורך להתקשר לבנקאי, לברוקר או לכל מתווך אחר. פשוט מבצעים את הפעולה באמצעות הממשק, וחסל.

המסחר העצמאי והזהירות המתבקשת.

השקעות באופן עצמאי בבורסה הפכו בשני העשורים האחרונים לפופולאריים מאד. חלק גדול והולך ממחזור הכספים מגיע ממשקיעים עצמאיים. ככל שהרמה הטכנולוגית עולה, העמלות פוחתות ואבטחת המידע משתפרת, כך גדל מספר המשקיעים בצורה הזאת. ואולם אליה וקוץ בה – השקעה בלא ידע על התהליכים השונים המאפיינים את הבורסה עלולה להיות בעייתית. ידיעה טובה של החומר והכרת התהליכים בבורסה עשויים להניב רווחים נאים. ההמלצה למי שמתכוון לבצע מסחר עצמאי בבורסה היא ללמוד ולהשתלם בתחום. המסחר עצמו הוא אולי פשוט – לימוד החומר דורש זמן ואנרגיה.

השקעות נוספות מעבר לניירות ערך

ואולם חוץ מהמסחר העצמאי ישנם סוגי השקעות משתלמים אחרים. כך למשל מציעה חברת קרן ONE השקעה בהשלמת הון לעסקים, תחום ההולך וצובר תאוצה. המדובר במתן הלוואה עסקית לעסק או ליזם, על מנת להשלים את ההון העצמי שלו ולקבל מימון לפרויקט שעשוי להגדיל את ההכנסות שלו ועימן את הרווחים.

ההלוואה הזאת איננה עומדת באוויר ומלווה במשכנתא הנרשמת לזכות המלווה.המלווה. כך, בכל מקרה של אי הצלחה יוכל הנושה, קרי המלווה, לקבל את כספו בחזרה. עם זאת, לאורך חייה של ההלוואה נהנה המלווה מריביות נאות המוזרמות מעת לעת לחשבונו של המלווה. השקעה כזאת מסוכנת אך פחות מאשר מסחר עצמאי. הקרן מוגנת ואילו הרווחים זורמים. מי שאיננו מוצא את עצמו בבורסה, הן באמצעות חברות והן באמצעות המסחר העצמאי, עשוי למצוא עניין רב בהשקעה בהשלמת הון לעסקים