מסחר עצמאי בבורסה

מסחר עצמאי בבורסה

חזרה למאמרים

בתי השקעות רבים, החלו בשנים האחרונות להעמיד עבור לקוחותיהם שירות חדש המאפשר מסחר עצמאי בבורסה ביצוע של מסחר עצמאי בבורסה וזאת במסגרת הנוחות ויכולות התקשורת של האינטרנט.

מסחר עצמאי בבורסה של לקוחות בעצם מעניק להם את האפשרות לבצע פעולות של קנייה ומכירה של ניירות ערך מבלי ליצור קשר עם הבנק, בית ההשקעות, יועצים וכו'.

לאלו הבוחרים במסגרת של מסחר עצמאי בבורסה נפתח חשבון אישי שבאמצעותו ניתן לעקוב אחר המתרחש ולבצע כמובן פעילות מסחר. הכניסה למערכת נעשית על ידי קוד משתמש וסיסמה הנמסרים ללקוח בלבד על בסיס רשת האינטרנט. במערכת זו גלומות אפשרויות של פקודות מכירה וקנייה של ניירות ערך לבורסה בישראל ובארה"ב. בנוסף, יש אפשרות לביצוע פעולות נגזרות אחרות. חשוב לציין, שהנתונים המוצגים בחשבון האישי הינם נתונים בזמן אמת ללא שום עיכוב או השהייה.

חשוב לציין שעל אף האפשרות לפעילות של מסחר עצמאי בבורסה של לקוחות נהנים הם מרשת ביטחון אודות נכסיהם. במסגרת החוקים בישראל מחויבים בתי השקעות להחזיק את יתרות הלקוחות בחשבונות של מסגרת בנקאית. בכך, קיימת הפרדה מלאה בין נכסי הלקוח שהושגו באמצעות סחר עצמאי בבורסה לבין הונו העצמי. קיום הגנה מוחלטת זו אודות נכסיו של הלקוח בעבור סחר בבורסה, זאת על מנת למנוע הגעה לתרחישים פיננסים הרי אסון.

במסגרת אותו שירות, הכולל חשבון אישי של לקוח העוסק במסחר עצמאי בבורסה, מחויב בית ההשקעות להעניק את הסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחת מידע, פיקוח ובקרה צמודים ביותר, זאת על מנת להעניק ביטחון מלא אודות המידע השייך ללקוחות החברה. 

קרא עוד על השקעה

לחץ כאן למידע נרחב על בתי השקעות בישראל