השקעה בבורסה

מציאת שיווי המשקל בין סיכון לסיכוי 

השקעה בבורסה משמשת כיום אפיק השקעה מקובל.בקרב בעלי הון והציבור הרחב בפרט. אחת הסיבות לכל היא הריביות הנמוכות, ההופכות את הפקדת הכספים בפקדונות שקליים לבלתי כדאית. אפיק השקעה נוסף שהפך לבלתי כדאי הוא השקעה במטבע חוץ או מכשירים פיננסיים הצמודים למט"ח. ואולם השקעה בבורסה מגדילה באופן משמעותי את הסיכון למשקיע. ערך המניות עשוי לעלות ועלול לרדת ולגרום להפסדים. עם זאת, זה המקום לציין כי לאורך זמן נחשבת השקעה בבורסה להשקעה רווחית.

מאפיין נוסף של השקעות במניות הוא העליות והירידות בערכן במהלך תקופה קצובה כמו גם בתוך המסחר היומי. העליות והירידות הללו עלולות לגרום לתגובה בעייתית של משקיעים, בעיקר אלה מביניהם שאין ברשותם הניסיון והידע הדרושים למסחר. מהסיבה הזאת בדיוק יש הבוחרים להשקיע באמצעות חברות השקעה, המבצעות בדיקות מחמירות במטרה לייצר השקעת ערך ללקוח. אבל גם השקעות בבורסה באמצעות חברות כאלה איננה מבטיחה לחלוטין את ההשקעה. ירידות חדות בשוקי המניות עלולות לפגוע בכל אחד.

כיצד מבטיחים את הקרן והריבית

חברת קרן ONE מציעה למעוניינים בכך סוג השקעות חלופי. במקום השקעה בבורסה בניירות ערך, מציעה החברה מתן הלוואות לעסקים או לפרויקטים שאנשי המקצוע שלה מצאו שהם בעלי סיכוי טוב להצליח. עסקים כאלה, הנמצאים רגע לפני הזינוק, מבקשים בדרך כלל מימון להמשך דרכם מבנקים או מוסדות כלכליים שונים. אלה מוכנים להעמיד הלוואה, אבל בתנאי שבעלי העסק יעמידו הון עצמי וישאו בנטל העסקי. בחלק ניכר מהמקרים אין לחברה או ליזמים הון עצמי כנדרש.

זה בדיוק המקום לבצע השלמת הון עצמי לעסקים. אנשי המקצוע של קרן ONE בודקים את היזם או העסק. אם וכאשר הם מוצאים שהם בעלי סיכויי הצלחה טובים, מגייסת החברה משקיעים שיעניקו את ההלוואה הנדרשת. ההלוואה שהם מעניקים מגובה במשכנתא הנרשמת על שמם, והופכת אותם שותפים במידה רבה לפרויקט. עם זאת, נושאת ההלוואה ריביות גבוהות הרבה מעל למקובל כיום. המשקיע מרוויח השקעה בטוחה יחסית ואילו העסק מקבל את ההון העצמי הנדרש. חברת קרן ONE עוקבת אחר הנעשה.

השלמת הון לעסקים הינה השקעה לכל דבר. אבל בשונה מכל השקעה בבורסה, מדובר בהשקעה עם מידה רבה של בטחון לקרן. מצד שני, הריביות הגבוהות מעל למקובל משיאות למשקיע תשואה נאה מאד, מעבר לתשואה של מניה ממוצעת בבורסה. זהו שילוב נפלא בין סולידי מצד אחד ורווחי מצד שני.