השקעה במניות

בחירה נכונה ופיזור ההשקעה 

השקעה במניותהשקעה במניות היתה ועודנה צורת ההשקעה המועדפת על בעלי הון, משקיעים מקצועיים וחברות וקרנות שונות המגלגלות סכומי כסף גדולים. לאורך השנים הוכח כי השקעה במניות היא גם ההשקעה הטובה ביותר, בהנחה שהמניות שנבחרו הן איכותיות ולמשקיע יש סבלנות להמתין לזמן הנכון למכור את ניירות הערך שברשותו.

ההוכחה הטובה ביותר לכך היא המשבר האחרון בשוק המניות האמריקני. משפל חסר תקדים לפני כחמש שנים, נמצאת הבורסה האמריקנית נכון לסוף 2013 בשיאה. מי שביצע השקעות במניות בשפל הגדול, הרוויח, מן הסתם, מאות אחוזים על ההשקעה שלו.

אופי המסחר במניות השתנה בשני העשורים האחרונים. השינוי הראשון והחשוב ביותר הוא שכיום עומדת האפשרות בפני כל המעוניין בכך לבצע השקעה במניות. הן הבנקים והן גופים פיננסיים שונים הבינו שמשיכת משקיעים קטנים לשוק עשויה להזרים לתוכו הון רב. חברות שונות מאפשרות מסחר און ליין במניות, בעמלות מופחתות. חברות אלה מאפשרות גם השקעה של סכומים קטנים יחסית, אפילו של כמה אלפי שקלים. נתון חשוב נוסף שהשתנה בשנים האחרונות הוא השיפור באבטחת האיכות, מה שמבטיח מסחר בטוח. משתמשים רבים מחוברים בו-זמנית ומבצעים פעולות שונות.

עם זאת, מרבית המשקיעים עדיין בוחרים לבצע השקעה במניות באמצעות חברות שונות המתמחות בנושא. הסיבה העיקרית לכך היא הלימוד המעמיק והמקצועי של הנושא על ידי האנליסטים של החברה וביצוע פעולת ההשקעה רק לאחר שיקול מעמיק ובחינת המניה על פי אמות מידה מחמירות.

השקעה מסוג אחר – סולידית ורווחית

ואולם יש כאלה שביצוע השקעה במניות איננו מדבר אליהם. משקיעים כאלה יכולים למצוא עניין רב בהשלמת הון לעסקים, סוג השקעות המוצעות על ידי חברת קרן ONE. השלמת הון לעסקים משמעותה למעשה מתן הלוואה לעסק או ליזם המעוניין להרים פרויקט. במרבית המקרים מדובר ביזם המעוניין להציג הון התחלתי שיאפשר לו לגייס הון נוסף לפרויקט.

ההלוואה, בניגוד לכל השקעה במניות מגובה במשכנתא הרשומה לטובת המלווה. משמעות העניין היא שבמידה והפרויקט איננו ממריא, ניתן להציל את ההשקעה. בנוסף, נושאת ההלוואה ריבית גבוהה יחסית למה שמציע השוק כיום. השלמת הון לעסקים נחשבת להשקעה סולידית מצד אחד, הנושאת רווחים המאפיינים השקעה בסיכון גבוה.

חברת קרן ONE היא מקצועית בתחום. החברה מבצעת בדיקה של הלווים הפוטנציאליים לפני גיוס משקיעים. אם הבדיקה מעלה תוצאות חיוביות, היא מגייסת מלווים שישקיעו מכספם בפרויקט. מרגע שמגיע העסק או הפרויקט לסכום הנדרש, הוא יכול לגייס הלוואות ולמנף את העסק.