מאידך, השקעת כספים בפרויקטים ומיזמים שעשויים לשאת רווחים גבוהים כרוכה בסיכון גבוה הרבה מעבר למקובל. רק משקיעים בעלי מעוף, כיס עמוק ואורך נשימה יכולים להרשות לעצמם השקעות במיזמים כאלה, הדורשים בדרך כלל סכומי כסף גדולים.

אפיקי השקעות נוספים ניתן למצוא בשוק ההון הישראלי. ואולם השוק הזה מדשדש כבר מספר שנים. מחזורים נמוכים בצד הזדמנויות הולכות ופוחתות לרווחים גרמו ל"התייבשות" הבורסה בישראל. מובן שלהתייבשות הזאת היו סיבות רבות נוספות, אבל לא כאן המקום לעסוק בהן. התוצאה, מכל מקום, היא כי השקעות בבורסה הישראלית עלולות להיות מסוכנות ובעייתיות יחסית.

טיפים להשקעה חכמה

בניית עושר דורשת קבלת החלטות נכונה בכדי לגרום לכסף שלכם לעבוד בשבילכם.

תהיו מציאותיים

השקעה היא לא רק לחפש את התשואות הגבוהות ביותר האפשריות. עליכם לשקול את יעדי ההשקעה שלכם כדי לקבל החלטות השקעה מושכלות ומציאותיות שיעזרו לכם להשיג את היעדים הכספיים שלכם. הגדירו את יעדי ההשקעות שלכם באמצעות מודל SMART להגדרת יעדים.

פתחו תוכנית מפורטת

פתחו תוכניות מפורטות בעלות מחשבה מדוקדקת. כך למשל עליכם לכלול:

  • יעדי ההשקעה ומסגרות הזמן שלכם
  • התשואות שאתם צריכים כדי לעמוד ביעדים שלכם
  • מהם צרכי הכנסה שיש לכם מהשקעה
  • סוגי ההשקעות המתאימים ליעדים שלכם
  • התוכניות שלכם לגיוון
  • הסיכונים שנוח לכם לקחת כדי להשיג את היעדים הכספיים שלכם

הימנעו מהסתמכות על ביצועי העבר

בחירת השקעות על פי ביצועי העבר שלהם היא כמו נהיגה רק במראה האחורית. ביצועי העבר הם הישג,, אך הם לא מנבאים את העתיד לבוא. 

הימנעו מלהחזיק השקעה אחת בלבד

שינויים בשווקים יכולים לקרות במהירות – עוד לפני שתוכלו להתחיל להגיב. כך למשל לקוח שלנו https://www.hashmal.org.il/  גילה כי גיוון בתיק ההשקעות שלו סייע לו רבות במהלך תנודות השוק, והעניקו לו זמן לקבל החלטות מושכלות.

הימנעו מקניות ומכירות מרובות

ניסיון "לנצח את השוק" על ידי קנייה ומכירה של מניות לעיתים קרובות אינה מוכיחה את עצמה כיעילה. למעשה, כמעט 82 אחוז מהסוחרים היומיים מפסידים כסף.