השקעות נדלן בחול

השקעות נדלן בחול

חזרה למאמרים

למול השקעות נדלן מצומצמות בישראל המעניקות תשואות כאלו ואחרות, ישנם לא מעט משקיעים הרוצים בהשקעות נדלן השקעות נדלן בחול בחול ופוזלים הם מעבר לים. השקעות נדלן מסוג זה ובכלל נחשבות לבטוחות יותר גם ברמת הסיכון. עם זאת משקיעים רבים משתמשים ביד מכוונת ומקצועית בדמות חברות השקעות דוגמת יכולותיה של קרן ONE.

לאלו השואפים להשקעות בנדלן בחול לקחת מספר גורמים ואלמנטים בחשבון, זאת על מנת להביא להקטנת הסיכון. במאמר זה ניגע במספר גורמים חיוניים שיש לתת עליהם את הדעת הן כמשקיע פרטי והן במסגרת חברות השקעות דוגמת קרן ONE

מחיר נמוך

במקרים מסוימים של השקעות נדלן בחול מוצעים למשקיעים השקעות בסכומים נמוכים. הצעות אלו באות לא פעם לנטרל אצל המשקיעים את החשש בהפסד כל כספו. מחיר נמוך להשקעה אכן מפתה, אך יכול הוא להיות פתח למספר בעיות, דוגמת: נכסי נדלן ישנים הדורשים תיקונים רבים ואחזקה תמידית, נכסים להם עדיפות נמוכה להשכרה או מכירה עתידית, חלק מרכישה משותפת מרובת משקיעים ועוד.

תשואה

עבור רבים הפוזלים להשקעות נדלן בחול ישנו הרצון להעניק לעצמם תשואה רצופה שתעניק להם ביטחון לגבי הנכס אותו הם רוכשים. רצוי עבור משקיעים רבים להבין שתשואה של נדלן אינה תמיד מובטחת לאורך זמן וזאת בשל שינויים נוספים שעלולים לפגוע בערך הנכס בעתיד ובכך לפגועה בתשואה החודשית לה היו רגילים. דבר, כמובן, שיש לקחת בחשבון. בעבור אלו הרוצים לעניין משקיעים בנכס נדלן מחול, יבטיחו הם תשואה תמידית ורציפה שלא תמיד תעמוד במבחן המציאות.

בועה של מחיר

פעמים רבות במסגרת השקעות נדלן בחול יתארו משווקי נדלן רבים מחירים של דירות שנים קודם למול המחיר המוזל כיום. על פניו משקיעים יחושו שהם לקראת עסקה כדאית במחיר מוזל. עם זאת, יש לקחת בחשבון מקרים בהם במדינות מסוימות בחול (דוגמת ארה"ב) היו תופעות רחבות של בועות נדלן שבהם המחירים הפקיעו ולא היו מציאותיים. אי לכך, מחיר אותו נכס המוצע בזול לעומת שנים עברו הוא לא יותר ממחירו הריאלי כיום  ולא מציאה כפי שהרבה משווקי נדלן ינסו לצייר לנו.

חלון הזדמנויות קטן

מדובר באלמנט פסיכולוגי שמשווקי נדלן משתמשים. הרצון הוא ליצור תחושת דחיפות אצל המשקיע ששומע שאם לא ירכוש את הנכס היום, בקרוב מחירו יהיה גבוה יותר. סגירת עסקת נדלן וכל עסקה אחרת מתוך פחד וחשש זה הוא מסוכן וכולל בתוכו תהליך בו לא עשינו שיעורי בית אודות הנכס שקנינו ונקנה הוא מתוך תחושת דחיפות.

בסך הכל ניתן להצביע שבמסגרת השקעות נדלן בחול על משקיעים רבים לבחון את הנכסים בכלים אנליטיים נכונים שהוכיחו עצמם בעבר ולהימנע מרכישה מבוססת רגש (במיוחד פחד). רכישה פזיזה ומתוך רגש עלולה להביא להתעלמות מסימנים שליליים ברורים יותר וברורים פחות אודות הנכס, עד לכדי רכישה שלו והצטערות עליה אחר כך. 

קרא עוד על השקעה