השקעת ערך

השאיפה של כל משקיע היא לבצע השקעת ערך. ההסבר של המונח הזה הוא ארוך ומורכב. ואולם המשמעות המעשית שלו היא ברורה: השקעת ערך הינה השקעה בטוחה או בסיכון נמוך, עם סיכוי לרווחים נאים לאורך זמן. בדיקה נאותה של השקעות לפני הביצוע שלהן עשויה להפוך אותן להשקעות ערך. הבדיקה צריכה להקיף את כל התחומים האפשריים הנוגעים לעסק האמור. בין השאר יש לבדוק את השוק שבו פועל העסק ולזהות את היתרונות היחסיים שלו על פני האחרים. עוד מומלץ לבדוק את שיעור הרווחיות ולוודא שהם טובים ויציבים על פני תקופה ארוכה ככל האושר. בנוסף כדאי לבדוק את איכות המנהלים הפועלים בעסק ואת רמת האמינות והמקצועיות שלהם. האמור לעיל הוא רק חלק מהבדיקות כאמור. ההשקעה צריכה, על פי בנג'מין גראהם, להעניק בטחון על הקרן ותשואה נאותה על ההשקעה. (בנג'מין גראהם הגה וניסח את מושג השקעת הערך).

השקעה בעלת ערך כיום

מציאה של השקעת ערך היא משימה לא קלה. בלא מעט מקרים נבדקים עסקים ויזמים רבים בטרם ניתן יהיה לשים את האצבע על עסק נבחר. בנוסף, בעבר הלא רחוק היה צורך בהון גדול על מנת לבצע השקעות אפקטיביות בעסקים. חברת קרן ONE משנה את כללי המשחק. היא מציעה השקעות ערך בעסקים, בלא צורך בערמת מזומנים גדולה. מהות ההשקעה היא השלמת הון ליזמים ולעסקים.

הצורך בקבלת השלמת הון לעסקים נולד בעקבות העובדה שבנקים ומוסדות כלכליים אחרים אינם נוהגים לממן פרויקט כל שהוא במלואו. גם כאשר ניתנות לעסקים הלוואות בערבות המדינה, הן מכסות עד 75% מההשקעה. שאר הכסף צריך להגיע מהמשקיע עצמו – קרי הון עצמי. בלא הון עצמי לא יוכלו היזם או העסק לקבל את המימון הנדרש. ואולם בחלק ניכר מהמקרים היזם או העסק המעוניינים לבצע צעד כלכלי חשוב אינם מחזיקים בהון הדרוש ואינם יכולים לגייס אות וממקורותיהם העצמיים. זה בדיוק המקום שבו העסק זקוק להשלמת הון, כאשר הוא מוכן לשלם עבורה תשלום נאה.

חברת קרן ONE מסייעת ליזמים ולעסקים לגייס את ההון הנדרש, במטרה לזכות במימון. החברה בודקת את העסק או הפרויקט על פי העקרונות של השקעת ערך. החברה מבטיחה למשקיע בטחון על הקרן, בדמות משכנתא הרשומה על שמו של המלווה. בנוסף, ההלוואה נושאת ריביות נאות העשויות לנוע בין 7% ל-10%. השלמת הון לעסקים היא, אם כן, השקעת ערך סולידית הנושאת רווחים נאים.