להשקיע בבורסה

להשקיע בבורסה ולהרוויח – הקשר בין שיקול דעת, ניתוח נכון וסבלנות


מי שאיננו מעורה היטב בשוק ניירות הערך עשוי לחיות תחת הרושם כי להשקיע בבורסה פירושו לקנות מניות בסכום מסוים ופשוט להניח להן לעשות את העבודה. אנשים שומעים מחברים, קרובים ובני משפחה על השקעות מוצלחות ומתפתים להצטרף גם הם לחגיגה. אבל מי שמעוניין להשקיע בבורסה בחוכמה חייב להימנע מגחמות ומביצוע השקעות בלתי שקולות. כל השקעה חייבת להיבחן לעומק, ורצוי בידי מומחה לדבר. מומלץ מאד להתייעץ ביועץ השקעות מקצועי,לפני ביצוע השקעה.

ישנם שלושה דברים חשובים שעל כל משקיע פוטנציאלי לדעת: בחינת ההשקעה מראש מונעת כניסה להשקעה בעייתית, שלא לומר גרועה. ניתוח נכון של נייר הערך המדובר צריך להתבצע בכלים מוכרים ובדוקים, בין אם על ידי איש מקצוע ובין אם באופן עצמאי, בהנחה שהוא מכיר את הכלית השונים לבדיקה. לאחר שבוצעו הניתוח ושיקול הדעת, דרושה סבלנות. מרבית ההשקעות אינן נושאות פרי באופן מיידי ודרושים סבלנות ואורך רוח כדי לממש את הרכישה ברווח. מי שמעוניין להשקיע בבורסה חייב להיות בעל סבלנות רבה ועצבים חזקים, ולא להתפתות להשתלף מהעסק אם המנייה יורדת.

הדבר העיקרי שצריך להיות ברור לכל משקיע הוא, שאין כל ביטוח. מניה יכולה לעלות וליצור רווחים – אבל גם לרדת נמוך מאד. במניות סולידיות הקפיצות קטנות יחסית. במניות בסיכון גבוה הסיכויים לירידות גדולות הם גבוהים. המשוואה היא פשוטה, בדרך כלל: השקעה סולידית מניבה רווחים קטנים. השקעה בסיכון גבוה עשויה להגדיל רווחים  אבל גם הפסדים.

השקעה סולידית בתשואה גבוהה – אפשרי בהחלט

ואולם ניתן למצוא כיום סוג של השקעה, שבמידה רבה שוברת את הכלים. חברת קרן ONE מציעה השקעה מעניינת ועם זאת נושאת תשואה נאה. המדובר בהשלמת הון לעסקים.

הן הבנקים והן מדינת ישראל מציעים הלוואות ומימון לפרויקטים המוצעים על ידי יזמים. ההלוואות הללו הן בתנאים אטרקטיביים במיוחד ונועדו לסייע לעסקים להתרחב וליזמים להוציא לפועל פרויקטים איכותיים. דא עקה, שהן המדינה והן הבנקים דורשים ממקבל ההלוואה להציג הון עצמי בגובה אחוז מסוים מההשקעה הצפויה. במחק ניכר מהמקרים לא עומד לרשותם ההון הנדרש.

זה בדיוק המקום שבו מציעה חברת קרן ONE פתרון איכותי. החברה, באמצעות משקיעים שהיא מגייסת, מציעה להשלים את ההון העצמי לסכום הנדרש. ההלוואה שמעניקים המשקיעים מוגנת באמצעות משכנתא הרשומה על שמם וההופכת אותם לנושים מועדפים. הריביות על הלוואה כזאת גבוהות יחסית. המלווה משלם את הריביות בקלות יחסית, כיון שמדובר בחלק קטן בלבד מהמימון הנדרש לו.

אין ספק שהשלמת הון לעסקים יכולה להיות משתלמת יותר מאשר להשקיע בבורסה. ההשקעה סולידית יחסית והרווחים טובים יחסית לביצועים של כל מניה ממוצעת.